Leczenie endodontyczne

Leczenie endodontyczne (kanałowe) ma na celu uratowanie zęba przed usunięciem.

Na skutek różnych przyczyn – głównie próchnicy – dochodzi do zainfekowania miazgi nazywanej potocznie nerwem, a następnie do obumarcia całego zęba. Objawem tego stanu zazwyczaj jest ból.

Właściwie przeprowadzone leczenie endodontyczne powinno obejmować całkowite usunięcie zmienionej chorobowo tkanki, chemomechaniczne opracowanie ścian kanału oraz szczelne wypełnienie systemu kanałowego.

Aby prowadzona terapia została wykonana dokładnie, a jej wynik był satysfakcjonujący, lekarze Dentimusa korzystają z najnowszych rozwiązań techniki stomatologicznej – sprzętu diagnostycznego (skaner płytek rtg, endometr) i umożliwiającego prawidłowe opracowanie i wypełnienie kanału (mikrosilnik endodontyczny, sprzęt do uplastycznienia gutaperki) oraz mikroskopu.

Mikroskop umożliwia:

  • udrożnienie zarośniętych kanałów,
  • usunięcie złamanych fragmentów narzędzi dentystycznych,
  • zamknięcie perforacji,
  • leczenie zębów z mocno zakrzywionymi kanałami.

Dzięki zastosowaniu mikroskopu można wyleczyć wiele zębów, które jeszcze nie tak dawno byłyby zakwalifikowane do usunięcia.

Nasi lekarze starają się maksymalnie ograniczyć liczbę wizyt poświęconych na dany ząb – preferują leczenie jednowizytowe.

Dowiedz się więcej i zobacz zdjęcia zębów przed i po leczeniu kanałowym pod mikroskopem wykonanym w Przychodni Stomatologicznej Dentimus.

Dentimus – leczenie kanałowe pod mikroskopem, Poznań